|
|
|
25-09-2008
SEATTLE - Diverse partijen uit de luchtvaartsector, waaronder Boeing en KLM, slaan de handen ineen om de ontwikkeling van nieuwe duurzame luchtvaartbrandstoffen te versnellen. Diverse milieuorganisaties, waaronder het WWF, ondersteunen de samenwerkende ondernemingen met adviezen. Het initiatief opereert onder de titel ‘Sustainable Aviation Fuel Users Group’, zo heeft Boeing donderdag (25 september) bekendgemaakt.
Naast KLM maken ook Air France, Air New Zealand, ANA, Cargolux, Gulf Air, Japan Airlines, SAS en Virgin Atlantic deel uit van de groep. Samen nemen deze luchtvaartmaatschappijen ongeveer vijftien procent van het wereldwijde vliegtuigbrandstofverbruik voor hun rekening. Ook UOP, een dochterbeedrijf van Honeywell dat zich bezig houdt met het raffineren van technologieën, is bij de groep aangesloten.
Het doel van de Sustainable Aviation Fuel Users Group is om nieuwe brandstoftypen te gaan gebruiken, wat er volgens Boeing toe moet leiden dat de uitstoot van broeikasgassen daalt. Dit moet er dan weer voor zorgen dat de luchtvaartsector minder gevoelig is voor schommelingen van de olieprijs en minder afhankelijk is van fossiele brandstoffen.
Voorwaarden
De samenwerkende partijen hebben scherpe voorwaarden verbonden aan de nieuw te ontwikkelen duurzame brandstoffen. In een handvest is opgenomen dat deze minimaal net zo goed moeten presteren als de huidige op kerosine gebaseerde brandstoffen, maar tevens minder CO2-uitstoot veroorzaken. Ook moet de productie van de brandstoffen minimale gevolgen hebben voor de biodiversiteit, en niet concurreren met de zoetwatervoorraad of voedselproductie. Een andere voorwaarde is dat het cultiveren en oogsten van planten die voor de productie van de brandstoffen nodig zijn de lokale economieën ten goede komen.
De Sustainable Aviation Fuel Users Group gaat van start met twee onderzoeksprojecten. Eén daarvan, gesponsord door Boeing en uit te voeren door Yale University, is een duurzaamheidsonderzoek naar de toepassing van zaden van de jatropha-plant bij de productie van brandstof. Een tweede onderzoek, uit te voeren door de Natural Resources Defense Council (NRDC), moet informatie opleveren of brandstof gewonnen uit algen voldoet aan de duurzaamheidseisen van de groep.
Meer Technologienieuws
Designvliegtuig Icon Aircraft A5 wordt op punten aangepast (foto)
Koffers mee bij Ryanair wordt weer goedkoper
Eerste 'groene' helikopter ter wereld verkocht (members)
Italiaanse kustwacht toont interesse in Skycar (foto)
Twee unieke vliegtuigen volgend jaar op tournee door Europa (foto's)
Mexicana-toestellen tijdelijk aan de ketting in Canada
Fors verlies British Airways vanwege aswolk en staking
Airbus voert productie A320-serie op tot 40 toestellen (members)
Shanghai Airlines verlaat Star Alliance eind oktober
Southwest bestelt 25 Boeing 737's ter vervanging 'Classics'
EADS boekt fors minder winst in eerste helft 2010
Kleine winststijging voor Brussels Airport in eerste halfjaar
Terugtocht zorgt voor druk weekeinde Schiphol
Russen arresteren vliegtuigkaper op luchthaven Moskou
Chat vrijdagmiddag met de redactie van Luchtvaartnieuws.nl
Schiphol doet ook in toekomst beroep op EIB
LOT Polish Airlines past vliegschema aan wegens baanrenovatie
Amadeus en Airconomy komen met gezamenlijk product
Weekendverkeer Eindhoven Airport onder druk
Gewonden bij incident met Boeing 737 in Conakry
Finnair breidt vloot uit met twee extra Airbus A340-300's (members)
Eerste vlucht luchtvaartpionier Hilgers herdacht in Ede
Delta Air Lines verbindt Aruba met New York LaGuardia
Winstgroei voor Lufthansa ondanks effecten aswolk
C-17 van U.S. Air Force neergestort in Alaska
Regen hindert zoektocht naar flight data recorder
Nieuwe civiele terminal voor Tarin Kowt Airfield
Europees lening voor verbetering bagagesysteem Schiphol
TAM tekent voor definitieve aanschaf 25 Airbus-toestellen
Kwartaalwinst Boeing daalt met ruim een vijfde
Wegolo mag geen tickets van Ryanair meer verkopen
'Geen overlevenden bij vliegcrash Islamabad'
Finnair verkoopt ook laatste twee MD-11's (members)
Air Arabia komende winter dagelijks van Amsterdam naar Marokko
Reddingswerk vliegcrash Pakistan verloopt moeizaam (video)
KLM en Martinair bundelen krachten op Aruba en Curaçao
Airbus: verongelukte A321 was tien jaar oud
IATA: luchtvaart Europa herstelt langzaam
Zeker twintig slachtoffers crash Islamabad geborgen
SpiceJet wil vloot uitbreiden met dertig Boeing 737's (members)
|
|
Hoofdpartners |
 |
Farnborough |
 |
|
Lezersvr@gen |
 |
|