Partners van Luchtvaartnieuws.nl

NVLT

Column

Afgelopen Pinksterweekend was ik in Rio de Janeiro. Hoewel het reizen inmiddels een belangrijk en onlosmakelijk deel van mijn leven is, blijven de tripjes naar sommige bestemmingen veel indringender dan die naar andere. Een weekend in Rio, dat heeft toch iets meer impact dan 'Gisteren in Lissabon' of 'Morgen in Londen'.

Gastblog

Beste medewerkers in de luchtvaartindustrie This is your wake up call! Voor mijn werk reis ik veelvuldig de wereld rond. Ik moet daarbij helaas vaststellen dat de luchtvaartsector aardig aan het indutten is. U verplaatst u niet meer in degene die uw boterham betaalt: volgens mij is dat uw klant, de passagier, die lastige schepsels die er voor zorgen dat uw bedrijf überhaupt bestaat en u dus een baan heeft.

Goofblog

Allereerst een tip: de ervaren airshowbezoeker gaat laat, en vertrekt laat. Dan vermijd je de merendeel van de patatwalmen, het kindergejengel en de hoempamuziek. Bovendien is het avondlicht het mooiste. Dat weet elke fotograaf. Maar maandag op Oostwold was er nòg een reden.

Poll

Heeft KLM-topman Peter Hartman gelijk met zijn kritiek aan het adres van Schiphol en Emirates?



Stem

Smartlinks

Luchtvaartnieuws-blad voorjaar 2013

Vliegen op zijn Indiaas
JAL kiest weer voor de vlucht naar voren
Peter Hartman: 'Wees ook een keer trots op KLM'
Den Helder Airport slaat zijn vleugels uit
Hoe piloten zuiniger vliegen en brandstof besparen
Interview met VCK Travel directeur Ed Berrevoets
Interview topman Kenya Airways
Michael O'Leary: 'Maastricht heeft meer potentie dan Eindhoven'
Comfortabel wachten op de vlucht op Schiphol

Luchtvaartopleidingen

19-6-2012, 16:36 uur

ANA wisselt meer bestelde 787-8's in voor groter model

ANA wisselt meer bestelde 787-8's in voor groter model

TOKIO - Het Japanse All Nippon Airways, dat vorige week nog aangaf zeer tevreden te zijn over prestaties van de Boeing 787 Dreamliner, wijzigt bestaande orders voor het nieuwste Boeing-type. Vier bestellingen voor 787-8's worden omgezet in evenveel exemplaren van de 787-9, de grotere uitvoering van de Dreamliner. Dat heeft ANA dinsdag bekendgemaakt.

ANA, dat in oktober 2011 als eerste luchtvaartmaatschappij de 787 ontving, beschikt inmiddels over zeven 787-8 Dreamliners. In totaal heeft de Japanse maatschappij 55 787’s in bestelling, waarvan 36 keer de 787-8 en 19 keer de 787-9. De keuze voor de grotere 787-9 geeft ANA naar eigen zeggen meer flexibiliteit bij de uitbreiding van het internationale routenetwerk.

ANA gebruikt de afgeleverde 787’s op binnenlandse en regionale vluchten en op de intercontinentale route Tokio Haneda-Frankfurt. Later dit jaar volgen rechtstreekse lijndiensten met de 787 van Tokio naar Seattle en San Jose aan de Amerikaanse westkust.

De Japanse onderneming meldde vorige week meer dan tevreden te zijn over de prestaties van de 787 in het eerste halfjaar sinds de ingebruikstelling. ANA verwachtte dat de 787 op internationale vluchten twintig procent zuiniger zou zijn dan de Boeing 767. In de eerste zes maanden bedroeg de besparing zelfs 21 procent.

Van onze redactie

All Nippon: Dreamliner maakt verwachtingen waar


De Boeing 787-8 (foto) kan maximaal 250 passagiers vervoeren; de langere 787-9 zal een maximumcapaciteit van 290 passagiers krijgen. Foto: Boeing.   

  • NuJijNuJij
  • HyvesHyves
  • GoogleGoogle