Partners van Luchtvaartnieuws.nl

VNC

Column

Afgelopen Pinksterweekend was ik in Rio de Janeiro. Hoewel het reizen inmiddels een belangrijk en onlosmakelijk deel van mijn leven is, blijven de tripjes naar sommige bestemmingen veel indringender dan die naar andere. Een weekend in Rio, dat heeft toch iets meer impact dan 'Gisteren in Lissabon' of 'Morgen in Londen'.

Gastblog

Beste medewerkers in de luchtvaartindustrie: this is your wake up call! Voor mijn werk reis ik veelvuldig de wereld rond. Ik moet daarbij helaas vaststellen dat de luchtvaartsector aardig aan het indutten is. U verplaatst u niet meer in degene die uw boterham betaalt: volgens mij is dat uw klant, de passagier, die lastige schepsels die er voor zorgen dat uw bedrijf überhaupt bestaat en u dus een baan heeft.

Goofblog

Allereerst een tip: de ervaren airshowbezoeker gaat laat, en vertrekt laat. Dan vermijd je de merendeel van de patatwalmen, het kindergejengel en de hoempamuziek. Bovendien is het avondlicht het mooiste. Dat weet elke fotograaf. Maar maandag op Oostwold was er nòg een reden.

Poll

Heeft KLM-topman Peter Hartman gelijk met zijn kritiek aan het adres van Schiphol en Emirates?



Stem

Smartlinks

Luchtvaartnieuws-blad voorjaar 2013

Vliegen op zijn Indiaas
JAL kiest weer voor de vlucht naar voren
Peter Hartman: 'Wees ook een keer trots op KLM'
Den Helder Airport slaat zijn vleugels uit
Hoe piloten zuiniger vliegen en brandstof besparen
Interview met VCK Travel directeur Ed Berrevoets
Interview topman Kenya Airways
Michael O'Leary: 'Maastricht heeft meer potentie dan Eindhoven'
Comfortabel wachten op de vlucht op Schiphol

Luchtvaartopleidingen

17-8-2012, 15:37 uur

Malaysia Airlines ziet operationeel verlies teruglopen

Malaysia Airlines ziet operationeel verlies teruglopen

SUBANG - Malaysia Airlines heeft in het tweede kwartaal een verbetering van het operationeel resultaat gerealiseerd. Er was sprake van een operationeel verlies van 26,5 miljoen euro, ten opzichte van een verlies van 115,2 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Malaysia Airlines heeft het afgelopen jaar kostenbesparende maatregelen doorgevoerd.

In de eerste zes maanden van 2012 werd door Malaysia Airlines een nettoverlies van 136,8 miljoen euro geleden, een daling van 32 procent ten opzichte van het nettoverlies van 201,8 miljoen euro in dezelfde periode van het jaar ervoor.

Volgens topman Ahmad Jauhari Yahya van de Malaysia Airlines Group heeft de maatschappij tijdig een aantal noodzakelijke beslissingen genomen die tot een verbetering van het resultaat leidden. Zo werden ook in het tweede kwartaal niet-rendabele routes afgestoten.

“Het is van groot belang dat we onze vloot en het netwerk zorgvuldig kunnen afstemmen op de vraag vanuit de markt”, zegt Yahya. “Wat de kosten betreft hebben we onze brandstofuitgaven kunnen verlagen van 18 naar 15 procent door de inzet van nieuwe zuinigere toestellen.” Op 1 juli nam Malaysia Airlines haar eerste Airbus A380 in dienst op de route Kuala Lumpur-Londen.

De luchtvaartmaatschappij vervoerde 3,3 miljoen passagiers gedurende het tweede kwartaal, met een gemiddelde bezettingsgraad van ruim 74 procent. Verder daalde de gemiddelde opbrengst per passagier met 6 procent en de operationele capaciteit met 10 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Van onze redactie

Trefwoorden: airlines , malaysia airlines

  • NuJijNuJij
  • HyvesHyves
  • GoogleGoogle