Partners van Luchtvaartnieuws.nl

NVLT

Column

Afgelopen Pinksterweekend was ik in Rio de Janeiro. Hoewel het reizen inmiddels een belangrijk en onlosmakelijk deel van mijn leven is, blijven de tripjes naar sommige bestemmingen veel indringender dan die naar andere. Een weekend in Rio, dat heeft toch iets meer impact dan 'Gisteren in Lissabon' of 'Morgen in Londen'.

Gastblog

Beste medewerkers in de luchtvaartindustrie: this is your wake up call! Voor mijn werk reis ik veelvuldig de wereld rond. Ik moet daarbij helaas vaststellen dat de luchtvaartsector aardig aan het indutten is. U verplaatst u niet meer in degene die uw boterham betaalt: volgens mij is dat uw klant, de passagier, die lastige schepsels die er voor zorgen dat uw bedrijf überhaupt bestaat en u dus een baan heeft.

Goofblog

Allereerst een tip: de ervaren airshowbezoeker gaat laat, en vertrekt laat. Dan vermijd je de merendeel van de patatwalmen, het kindergejengel en de hoempamuziek. Bovendien is het avondlicht het mooiste. Dat weet elke fotograaf. Maar maandag op Oostwold was er nòg een reden.

Poll

Heeft KLM-topman Peter Hartman gelijk met zijn kritiek aan het adres van Schiphol en Emirates?



Stem

Smartlinks

Luchtvaartnieuws-blad voorjaar 2013

Vliegen op zijn Indiaas
JAL kiest weer voor de vlucht naar voren
Peter Hartman: 'Wees ook een keer trots op KLM'
Den Helder Airport slaat zijn vleugels uit
Hoe piloten zuiniger vliegen en brandstof besparen
Interview met VCK Travel directeur Ed Berrevoets
Interview topman Kenya Airways
Michael O'Leary: 'Maastricht heeft meer potentie dan Eindhoven'
Comfortabel wachten op de vlucht op Schiphol

Luchtvaartopleidingen

20-6-2012, 18:05 uur

Embraer 195 van Azul vliegt op suikerriet-brandstof

Embraer 195 van Azul vliegt op suikerriet-brandstof

SAO PAULO - Naar aanleiding van de duurzaamheidsconferentie Rio+20 in Rio de Janeiro heeft opnieuw een vliegtuig gevlogen op biobrandstof. Na KLM-vlucht KL705 maandag van Amsterdam naar Rio, heeft binnen Brazilië een Embraer 195 een vlucht voltooid waarbij werd gevlogen op een mengsel van brandstof die is geraffineerd uit suikerriet en conventionele kerosine.

Het toestel van de Braziliaanse luchtvaartmaatschappij Azul vloog van Viracopos Airport in Campinas naar de stadsluchthaven Santos Dumont in Rio de Janeiro. De vlucht werd uitgevoerd in nauwe samenwerking met vliegtuigbouwer Embraer en Amyris, dat de brandstof heeft geproduceerd uit in Brazilië geteelde suikerriet.

Het gebruik van eetbare gewassen voor de productie van biobrandstof is omstreden. Daarmee zouden de voedselprijzen opgedreven worden. Een ander gevaar is ontbossing. De Boeing 777 van KLM die maandag van Amsterdam naar Rio vloog deels op brandstof die is geraffineerd uit afgewerkte frituurvet.

Van onze redactie

KLM: vijftig procent op biobrandstof, één procent zuiniger


De Embraer 195 van Azul op de luchthaven Santos Dumont in Rio de Janeiro.Foto: Embraer.


  • NuJijNuJij
  • HyvesHyves
  • GoogleGoogle