Partners van Luchtvaartnieuws.nl

VNC

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Verstuur
1-6-2011, 9:22 uur

Endeavour voor het laatst geland op aarde

CAPE CANAVERAL - De Amerikaanse spaceshuttle Endeavour is terug op aarde. Het ruimteveer landde in de nacht van dinsdag op woensdag (lokale tijd) in Cape Canaveral. Het toestel gaat met pensioen na een loopbaan van bijna 20 jaar. De Endeavour wordt overgebracht naar een wetenschapsmuseum in Los Angeles.

De zes bemanningsleden van de Endeavour - vijf Amerikanen en een Italiaan - zijn ongeveer twee weken bij het internationale ruimtestation ISS geweest. Ze installeerden onder meer een geavanceerde, deels Nederlandse deeltjesscanner.

In maart werd de Discovery uit de vaart genomen. De Atlantis voert in juli de laatste spaceshuttlevlucht ooit uit. Daarna valt na dertig jaar het doek voor de Amerikaanse ruimteveren van NASA.

Videojournaal

(c) ANP

Trefwoorden: ruimtevaart , endeavour , spaceshuttle , nasa

  • NuJijNuJij
  • HyvesHyves
  • GoogleGoogle