De organisatie van de Farnborough Airshow 2026 kan terugkijken op een zeer geslaagde editie als het gaat om bezoekersaantallen. Nooit eerder wisten zoveel professionals en geïnteresseerden de weg naar het vijfdaagse evenement in het Verenigd Koninkrijk te vinden.
Vliegen we over een paar jaar volledig elektrisch tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk? Die kans is reëel: partijen uit de twee landen steken de koppen bij elkaar om de mogelijkheden voor duurzame vluchten over de Noordzee mogelijk te maken.
De Farnborough Airshow 2026 zit erop. In tegenstelling tot voorgaande edities waren er weinig grote orders van luchtvaartmaatschappijen te melden. Daar staat tegenover dat er meer aandacht was voor militaire ontwikkelingen en de ontwikkeling van hybride en elektrische vliegtuigen.
De Saoedische luchtvaartmaatschappij Flynas heeft op de derde dag van de Farnborough Airshow een bestelling geplaatst voor vijf extra Airbus A330-900’s en nog eens twintig A321neos’s.
BermudAir heeft bij Airbus tien A220-300’s besteld. De kleine luchtvaartmaatschappij vliegt nu nog met twee Embraer E170’s en twee E175’s naar bestemmingen in Noord-Amerika en het Caribisch Gebied, maar wil het netwerk de komende jaren flink uitbreiden.
Vietnam Airlines breidt haar vloot uit met tien Boeing 737 MAX 8-toestellen. De Vietnamese luchtvaartmaatschappij gaat de vliegtuigen leasen van SMBC Aviation Capital.
Air Seychelles gaat weer verre bestemmingen aanvliegen. Het bedrijf heeft een deal gesloten met leasemaatschappij SMBC Aviation Capital voor de levering van twee Airbus A321XLR’s, waarmee invulling moet worden gegeven aan die ambitie.
Loganair wil volledig elektrische vliegtuigen kopen bij BETA Technologies. Daarmee moeten op een duurzamere manier passagiersvluchten worden uitgevoerd tussen verschillende luchthavens in Schotland. “Elektrisch vliegen is geen toekomstmuziek meer”, zegt topman Luke Farajallah.
De orders blijven binnenstromen voor Embraer. De Braziliaanse vliegtuigbouwer heeft dinsdag opnieuw een bestelling ontvangen. Leasemaatschappij Azorra tekende voor twintig omgebouwde E190F-vrachtvliegtuigen.
Ontvang een jaar lang 30% korting op het beste van Luchtvaartnieuws en Zakenreisnieuws. Krijg onbeperkt toegang tot al het nieuws en de bijbehorende Apps. Ontvang tevens 12 maanden het Luchtvaartnieuws Magazine in de mail of op de mat.