Delta Air Lines breidt haar aanwezigheid in Nigeria verder uit met de opening van een volledig vernieuwde premium lounge op Murtala Muhammed International Airport in Lagos (LOS). De lounge opende op 1 juli haar deuren en vormt een belangrijke investering in de bestemming. Later dit jaar introduceert Delta ook haar nieuwste toestellen, de Airbus A350-900 en A330-900neo, op de routes tussen Lagos en de Verenigde Staten.

Japanse luchtvaartmaatschappijen en het Japanse ministerie van Transport hebben afgelopen week besloten dat reizigers die mobiele batterijen mee aan boord willen nemen van vliegtuigen deze niet in de bagagebakken mee mogen nemen.

Weeze Airport

Airport Weeze heeft een succesvol eerste halfjaar van 2025 achter de rug. Tussen januari en juni maakten in totaal 1.019.945 passagiers gebruik van de luchthaven, een stijging van 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar (864.213 passagiers in 2024). Vooral de maanden mei en juni vielen op, met in beide maanden meer dan 229.000 reizigers – een nieuw maandrecord.

De positieve cijfers in de eerste zes maanden en een stabiel vluchtaanbod voor de zomer geven aanleiding tot optimisme. Met nu al 18 procent meer passagiers dan vorig jaar, verwacht Airport Weeze dat 2025 uit zal groeien tot een nieuw recordjaar.

"De eerste helft van het jaar laat zien dat reizigers uit de regio én van verder weg ons groeiende aanbod en het gemak van onze luchthaven waarderen," aldus luchthavendirecteur Dr. Sebastian Papst. "Dat blijkt ook uit het actuele vluchtschema en de verwachtingen voor de zomervakantie."

Met het begin van de zomervakantie in Noordrijn-Westfalen (NRW) breekt voor Airport Weeze opnieuw een drukke periode aan. Tussen 11 juli en 26 augustus 2025 staan er in totaal 1.063 passagiersvluchten gepland. In deze periode verwacht de luchthaven ongeveer 190.000 reizigers te verwelkomen – een stijging van zo’n 3 procent ten opzichte van de zomer van 2024.

Net als vorig jaar blijven zonbestemmingen aan de Middellandse Zee het populairst onder reizigers. De meest gevlogen routes deze zomer zijn: 

  • Palma de Mallorca (meer dan 100 vluchten)
  • Girona (81 vluchten)
  • Alicante (60 vluchten)
  • Málaga en Zadar

Weeze zegt verder goed voorbereid te zijn op het verwachte verkeersvolume. Men raadt aan om ten minste 2,5 uur voor vertrek op de luchthaven te zijn. "Vooral op piekmomenten in de ochtend en middag kunnen er wachttijden zijn bij het inchecken en bij de veiligheidscontrole, meldt de luchthaven.

Tijdens de zomervakantie vinden er ook verschillende grote evenementen plaats op het luchthaventerrein. Reizigers worden daarom geadviseerd extra reistijd in te plannen.

Voor de zomer zijn er nog eens 1.400 extra parkeerplaatsen bijgekomen.

Ryanair Boeing 737 MAX 8200

De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.

Malaysia A330-900

Airbus heeft goede zaken gedaan in Maleisië. Malaysia Airlines als Air Asia, de twee grootste luchtvaartbedrijven van het land, plaatsten orders voor tientallen nieuwe vliegtuigen. Dat gebeurde tijdens het bezoek van de Maleisische premier aan Frankrijk.

Luchtvaartnieuws reclame block mobiel onder 1ste 5 berichten

Meld u aan voor de dagelijkse nieuwsbrief

Rechter verbiedt opnieuw staking grondpersoneel KLM, klanten daardoor niet gedupeerd

4 juli 2025 | Door: 
Reismedia / ANP

Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt. De staking zou plaatsvinden aan het begin van het drukke zomerseizoen.

Vakbonden: economische schade KLM door staking is normaal bedrijfsrisico

4 juli 2025 | Door: 
ANP

Vakbonden FNV en CNV vinden dat de rechter niet ook de tweede door hen aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel kan verbieden. Advocaten van de bonden hebben de rechter in Amsterdam vrijdag uitgelegd dat er voor de nieuwe stakingsaanzegging overleg over de veiligheid heeft plaatsgevonden met KLM en ook speciale veiligheidsmaatregelen zijn genomen.

KLM verwacht reizigerspiek in eerste weekend van de zomervakantie

4 juli 2025 | Door: 
onze redactie

KLM maakt zich op voor een drukke periode. De start van de zomervakantie in de zuidelijke provincies zorgt voor piekdagen: de luchtvaartmaatschappij rekent komend weekend op 330.000 passagiers. In heel juli en augustus worden 6,4 miljoen reizigers verwacht.

Overig nieuws

Overig nieuws

Michael Lake nieuwe financieel directeur luchthaven Sint Maarten

4 juli 2025 | Door: 
onze redactie

De luchthaven van Sint Maarten heeft Michael Lake benoemt als nieuwe Chief Financial Officer (CFO). De benoeming markeert, volgens de luchthaven, een historische mijlpaal voor het bedrijf, aangezien zij de eerste vrouw is die deze topfunctie bekleedt binnen de organisatie.

Condor voegt drie stedenbestemmingen toe aan zomerdienstregeling 2026

4 juli 2025 | Door: 
Klaas-Jan van Woerkom

Condor breidt het aantal lijnvluchten naar Europese steden uit. De vakantievlieger startte dit jaar lijndiensten naar negen bestemmingen vanaf Frankfurt Airport, om een breder publiek te bedienen. Volgend jaar zomer komen er drie steden bij.

Corendon nieuwe deelnemer aan de Career Experience in Rotterdam

4 juli 2025 | Door: 
onze redactie

Reisorganisatie, hotelketen en luchtvaartmaatschappij Corendon is vertegenwoordigd op de aanstaande Career Experience, die op zaterdag 20 september wordt gehouden in de Van Nelle Fabriek in Rotterdam. De organisatie geeft vanuit een eigen stand informatie aan geinteresseerden over een baan in de reis-, hotel- of luchtvaartindustrie.

F-35's uit Leeuwarden en Volkel gaan Russen afschrikken in Polen

3 juli 2025 | Door: 
ANP

Er komt een nieuwe buitenlandse missie aan voor het Nederlandse leger. De luchtmacht gaat met F-35's van Vliegbasis Leeuwarden en Vliegbasis Volkel naar Polen. Met de inzet wil Nederland de oostflank van het NAVO-gebied verder versterken.

KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

3 juli 2025 | Door: 
ANP

KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

Zweden heeft omstreden vliegbelasting definitief afgeschaft

2 juli 2025 | Door: 
ANP/Reismedia

De Zweedse regering heeft definitief een streep gezet door een belasting op vliegen. Ze wil daarmee de verzwakte luchtvaartsector ondersteunen. De vliegtaks werd in 2018 ingevoerd, hetzelfde jaar waarin de Zweedse activist Greta Thunberg haar eerste klimaatprotest hield.

Topvacatures

Video

Gewonden bij brandsignaal motor Ryanair-toestel op Mallorca

5 juli 2025 | Door: 
Reismedia / ANP

De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.

TUI fly viert 20-jarig jubileum op Curaçao

26 mei 2025 | Door: 
Rob Somsen

Het is deze maand (mei) precies twintig jaar geleden dat TUI de eerste vlucht uitvoerde naar Curaçao en op het eiland een kantoor opende met zes personeelsleden. Om dat te vieren, heeft een Boeing 787 Dreamliner met de registratie PH-TFJ nu de naam 'Curaçao' gekregen. De naamgevingsceremonie vond op maandag 26 mei plaats en werd verricht door Arjan Kers, TUI's Managing Director Nederland en België, in het bijzijn van minister-president Gilmar Pisas, luchthavenvertegenwoordigster Peggy Croes, Anuschka Cova, CEO van hotelorganisatie Chata en Muryad de Bruin, directeur Curaçao Tourism Board.

Ook United Airlines introduceert nieuwe Business Class met schuifdeurtjes

13 mei 2025 | Door: 
onze redactie

Kort na American Airlines introduceert ook United Airlines een nieuwe Business Class met schuifdeurtjes voor extra privacy. Dat lijkt tegenwoordig de norm te worden in de luchtvaartindustrie. Uiteraard kunnen de stoelen ook volledig plat en hebben alle passagiers directe toegang tot het gangpad. De voorste stoelen in de nieuwe Business-cabine, de zogeheten bulkhead seats, bieden extra ruimte en de mogelijkheid om met een medereiziger samen te dineren. Daarom worden die tegen een toeslag verkocht als ‘Polaris Business Studio’.


Nieuws van Partners

4 dagen RIU Madrid, vlucht - luxe hotel - ontbijt €556 p.p.

Het befaamde Riu Plaza España is gehuisvest in het iconische España gebouw, opgetrokken in een Neo-Barokke stijl. Ervaar de combinatie van hoogstaande kwaliteit en service met een perfecte ligging in het centrum van Madrid.

Met de trein naar Londen, vanaf €100 retour

In Londen moet je deze zomer minimaal 1 keer zijn geweest! Voor maar €100 heen en weer naar hartje Londen vanaf Rotterdam Centraal. Wees snel, het aantal goedkope tickets is namelijk beperkt! Je kunt jouw tickets gratis wijzigen tot 7 dagen voor vertrek.

Met de trein naar Parijs, vanaf €35 enkele reis

Ontdek of herontdek de Franse hoofdstad. Boek ruim van tevoren uw reis naar Parijs en profiteer van het laagste tarief zodat u nog meer kunt genieten nog meer te kunnen genieten van de duizenden schitteringen van de lichtstad. NS International heeft voor u twee wandelingen gemaakt die u gratis kunt downloaden.

 

Poll

Beide
68% (96 stemmen)
Helemaal niet
14% (20 stemmen)
Vakantievluchten
12% (17 stemmen)
Militaire vluchten
5% (8 stemmen)
Totaal aantal stemmen: 141

Partners van Luchtvaartnieuws

Copyright Reismedia BV 2025 - Cookieinstellingen