Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
Air Canada houdt zijn vluchten naar Tel Aviv en Dubai langer aan de grond. De maatschappij verlengt de eerdere opschorting tot 8 september, vanwege de aanhoudende oorlogssituatie in het Midden-Oosten. De airline adviseert reizigers in de regio niet naar de luchthaven te komen zonder bevestigde boeking bij een andere maatschappij.
De prijs van duurzame vliegtuigbrandstof (SAF) in Europa is net als die van kerosine, sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen. De stijging ging wel minder hard dan bij de 'gewone' kerosine. Daarmee wordt het commercieel mogelijk interessanter ermee te gaan vliegen. Maar ondertussen rijst de vraag of er in Europa wel genoeg SAF beschikbaar komt.
De Lufthansa Group heeft besloten om vluchten naar meerdere bestemmingen in het Midden-Oosten voorlopig niet te hervatten. Waar andere luchtvaartmaatschappijen, waaronder KLM, de situatie per periode blijven beoordelen, kiest het Duitse concern voor duidelijkheid: tot in ieder geval 24 oktober worden diverse routes niet uitgevoerd.
Een Airbus A380 van Emirates en een A321 van Saudia hebben aan het begin van het conflict in het Midden-Oosten schade opgelopen op de luchthaven van Dubai als gevolg van een Iraanse droneaanval. Dat melden ingewijden die bekend zijn met de incidenten aan The Wall Street Journal.
United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
De stijgende olieprijs zorgt ervoor dat de brandstofrekening van Air France-KLM dit jaar 2 miljard dollar hoger uitvalt dan normaal. Daarvoor waarschuwt de Frans-Nederlandse luchtvaartgroep. Dat bedrag is bijna net zoveel als de hele operationele winst van vorig jaar, die door de Midden-Oosten-crisis dan ook compleet lijkt te verdampen.
Ben Smith, CEO van Air France-KLM, houdt rekening met mogelijke brandstoftekorten op terugvluchten vanuit Zuidoost-Azië. Door het conflict in het Midden-Oosten verloopt de aanvoer van brandstof naar delen van dat continent moeizaam.
De situatie in het Midden-Oosten raakt KLM hard. De luchtvaartmaatschappij, die al in een bezuinigingstraject zat, zet nu nog verder het mes in de kosten. Zo geldt er nu een externe vacaturestop, wordt het aantal dienstreizen tot een minimum beperkt en wordt er nog scherper gekeken naar de investeringen die worden gedaan
KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saoedische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Veel maatschappijen hebben voor langere tijd vluchten geschrapt. Delta zelfs tot augustus.
Ontvang een jaar lang 30% korting op het beste van Luchtvaartnieuws en Zakenreisnieuws. Krijg onbeperkt toegang tot al het nieuws en de bijbehorende Apps. Ontvang tevens 12 maanden het Luchtvaartnieuws Magazine in de mail of op de mat.